همه چیز درباره پارت نامبر های اپل

پارت نامبر های اپل

در این مقاله سعی داریم تا شما را به صورت کامل از موارد مربوط به پارت نامبر و تفاوت های آنها آگاه کنیم. همانطور که می دانید یکی از موارد مهمی که در معاملات گوشی های هوشمند اپل یا همان آیفون ها برای خریداران هائز اهمیت می باشد، پارت نامبر آمریکا بودن آن است که تعصب دارند حتما باید تلفن همراهی که قصد خرید دارند، پارت نامبر آمریکا یا LLA باشد.

محصولات اپل در چه کشوری تولید می شود ؟

اپل یک شرکت آمریکایی بوده که طراحی و ساخت اولیه تمامی محصولاتش اعم از آیپد، آیفون، آی مک، اپل واچ و … در آمریکا و به صورت جزئی، در کالیفرنیای آمریکا تولید می گردد. شرکت اپل یک شرکت طراحی و مهندسی بوده و فقط وظیفه انتخاب و طراحی بدنه دستگاه، سخت افزار، نرم افزار و قطعات بکار رفته در محصولاتش را برعهده دارد و به صورت اختصاصی کارخانه ای برای تولید انبوه محصولات خود را در هیچ جای جهان ندارد؛ به همین دلیل اپل همانند بسیاری از شرکت‌های دیگر که در زمینه تولید انبوه محصولات کامپیوتری فعالیت می‌کنند، سفارش تولید انبوه محصولات خود را به کارخانه‌های عضو زنجیره تأمین می‌دهند.

برای مثال پردازنده آیفون‌ها و آیپدها توسط کارخانه تایوانی TSMC تولید می‌شود یا نمایشگر اولد آیفون X و XS و XS Max توسط کارخانه ی کره‌ ای سامسونگ و ال جی تولید می‌شود. از طرف دیگر نمایش ال سی دی آیفون XR در یک کارخانه ژاپنی تولید می‌شود. اما آیفون های SE و ۶ Plus در یک کارخانه هندی اسمبل و بسته بندی می شود و به همین خاطر است که پشت تمامی محصولات عبارت Designed by Apple in California, Assembled in China نوشته شده است. علاوه بر این، برخی دیگر از محصولات شرکت اپل شامل تعدادی از کامپیوترهای مک، آیپدها و آیفون های ۸ و ۸ پلاس در کارخانه پگاترون در تایوان تولید انبوه می‌شوند.

پارت نامبر های اپل

تنها دستگاهی که تا به امروز به طور کامل از طرف شرکت اپل در داخل آمریکا تولید شده، مک پرو است که در سال ۲۰۱۳ آماده عرضه به بازار شد.

تأثیر پارت نامبر های اپل روی قابلیت‌های آیفون

اپل از سال ۲۰۱۸ تمامی تلفن‌های هوشمند خود را به‌ صورت دو سیم کارت وارد بازار کرد. با این حال نسخه عرضه شده در آمریکای شمالی و اروپای غربی این محصولات دارای امکان اتصال یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت الکترونیکی eSim هستند که برای کاربران ایرانی به‌ صورت تک سیم کارت قابل استفاده خواهند بود. تفاوت‌ های دیگری که پارت نامبر روی کارکرد آیفون‌ها ایجاد می‌کند، شامل نوع آداپتور، عدم پشتیبانی از فیس تایم در پارت نامبر امارات، عدم پشتیبانی از تماس صوتی آی مسیج در پارت CH/A و عدم امکان خاموش کردن صدای شاتر دوربین در پارت J/A مربوط می‌شود.

تأثیر پپارت نامبر های اپل روی قیمت و قابلیت ایرپاد

پارت نامبر هیچ تاثیری روی قیمت های ایرپاد های نسل ۱ و ۲ تا کنون نداشته و قیمت آن مانند سایر دستگاه های اپل، تفاوت زیادی ندارد. با این حال ممکن است برخی از فروشندگان برخی از پارت نامبرهای پردرخواست یا کم درخواست آن را با قیمت‌ های متفاوت عرضه کنند.

تأثیر پارت نامبر روی کامپیوترهای مک

در آیمک های اپل و مک بوک های این کمپانی با توجه به پارت نامبر های اپل، نوع کیبورد و آداپتور شارژر متفاوت می باشد؛ برای مثال آی مک و مک بوک با پارت نامبر انگلستان B/A دارای کلید Enter به شکل L هستند و با پارت نامبر های اپل آمریکا که به صورت مستطیلی است متفاوت می باشد. پارت نامبر روی چیدمان و چاپ حروف کیبورد نیز تأثیر دارد. تغییر دیگر پارت نامبر های اپل ها در کامپیوترهای مک، به آداپتور آن‌ها مربوط است که باعث می‌شود تا کاربران ایرانی تبدیل‌های متفاوتی را برای دستگاه خود خریداری کنند.

اما در مورد قیمت باید گفت که پارت نامبر هایی به غیر از انگلستان و آمریکا برای کامپیوترهای مک در ایران با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شوند که دلیل این مسئله به دشوار شدن نحوه تایپ به زبان انگلیسی و فارسی مربوط خواهد بود. نکته پایانی این است که پارت نامبر هیچ تأثیری روی قابلیت‌ها یا کیفیت کامپیوترهای مک ندارد و فقط محدود به ۳ مورد ذکر شده مربوط خواهد بود.

تأثیر پارت نامبر روی قیمت و قابلیت آیپد

تفاوت پارت نامبر های اپل آیپدها شباهت زیادی به آیفون‌ها دارد؛ البته با این تفاوت که هیچ یک از آیپدها امکان اتصال به دو سیم کارت را ندارند.

تفاوت پارت نامبر در آیپدها شامل آداپتور شارژر، امکان برقراری تماس فیس تایم و خاموش کردن صدای شاتر دوربین مربوط می‌شود. آیپد با پارت نامبر امارات E/A چین CH/A و ژاپن J/A به ترتیب به دلیل عدم امکان برقراری تماس تصویری فیس تایم، عدم برقراری تماس صوتی آی مسیج و عدم امکان خاموش کردن صدای شاتر ممکن است قیمت پایین‌تری داشته باشند.

به غیر از موارد فوق، پارت نامبر های دیگر هیچ تفاوتی به غیر از نوع شارژر در آیپدهای مختلف ندارند و به همین دلیل قیمت آن‌ها هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

منبع: اپل

5/5 ( 1 بازدید )
رای کلی
رای دهید
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =

تماس بگیرید