آموزش ساخت اپل آیدی Apple ID رایگان

Apple ID

Apple ID چیست؟

اپل هم مانند سایر شرکت‌ها مانند مایکروسافت یا گوگل  شناسه یا‌ ID مخصوص خود را دارد. برای استفاده از محصولات تولید شده توسط شرکت اپل حتما باید از شناسه مخصوص این شرکت یا همان اپل ایدی Apple ID استفاده کرد. اگر قصد خرید یکی از محصولات اپل را دارید باید توجه داشته باشید که برای دسترسی به بسیاری از امکاناتی که محصولات اپل به شما ارائه می‌دهد، مانند ذخیره‌سازی فابل در icloud یا استفاده از قابلیت Find My iPhone، به یک اپل‌آیدی نیاز دارید. ساخت اپل ایدی تفاوت هایی نسبت به ساخت شناسه در سایر سرویس های ارائه‌دهنده خدمات دارد. ساخت اپل آیدی رایگان است اما فرآیند ساخت Apple ID تاحدودی پیچیده تر است و البته، همانطور که از اپل انتظار می‌رود، از میزان امنیت بالاتری نیز برخوردار است. تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که برای ایران وجود دارد، بر این پیچیدگی و دشواری افزوده است. به همین خاطر بسیاری از کاربران محصولات اپل در ایران برای ساخت اپل‌آیدی به سراغ مراکز ارائه خدمات محصولات اپل می‌روند. با وجود اینکه ساخت اپل‌آیدی هزینه ای را شامل نمی‌شود، شرکت‌ها یا افرادی که ساخت اپل آیدی را به عهده می‌گیرند، هزینه ای جهت کارمزد دریافت می‌کنند.

چگونه میتوان اپل‌آیدی رایگان ساخت؟

همانطور که پیش‌تر گفته شده، ساخت اپل‌آیدی خود هزینه ای در برندارد. برای ساخت اپل‌آیدی رایگان روش‌های مختلفی وجود دارد. دو شیوه ی اصلی برای ساخت اپل‌آیدی وجود دارد. اولی ساخت اپل‌آیدی به کمک آیتونز و از طریق ویندوز یا مکینتاش است. روش دیگر ساخت Apple ID به کمک سایت از طریق آیفون و آیپد یا گوشی‌های اندرویدی است.

روش ساخت اپل آیدی چه از طریق سایت، چه از طریق آیتونز بسیار مشابه هستند. در نتیجه مجبور به استفاده از یک گزینه خاص نخواهید شد. در ادامه مطلب روش ساخت اپل ایدی رایگان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مراحل ساخت اپل‌آیدی

شما برای ساخت اپل آیدی به یک آدرس جعلی یا واقعی در یک کشور خارجی دارید. برای پیدا کردن آدرس جعلی می‌‌توانید به سایت fakeaddressgeneratorمراجعه کنید.

fake | Address

مرحله اول:

وارد صفحه‌ی appleid.apple.com شوید و روی گزینه‌ی Create Your Apple ID کلیک کنید.

ساخت | اپل‌آیدی

مرحله دوم:

اطلاعات خود را به صورت زیر وارد کنید.

۱- نام و نام خانوادگی، کشور و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

نکته: کشور حتما باید ایالات منحده باشد.

۲- سپس باید ایمیل خود را وارد نمایید. حتما توجه داشته باشید که باید به ایمیل خود دسترسی داشته باشید. پس بهتر است از وارد کردن ایمیل جعلی خودداری نمایید. چرا که اپل کد امنیتی به ایمیل شما ارسال می‌کند و برای تکمیل مراحل ساخت اپل‌آیدی به آن نیاز خواهید داشت.

۳- در مرحله ی بعد باید رمز عبور خود را انتخاب کنید.

شرایط پسوورد: پسوورد باید ۸ کاراکتر یا بیشتر داشته باشد. در پسوورد باید از حروف بزرگ و کوچک استفاده شود. باید از یک عدد در پسوورد خود استفاده کنید.

۴- انتخاب ۳ سوال امنیتی به دلخواه. حتما جواب سوال های امنیتی را یادداشت کنید. در آینده برای بازیابی پسوورد و مواردی چون استفاده از گیفت کارت، اپل به صورت تصادفی این سوال ها را از شما می‌پرسد و اگر پاسخ درست ندهید، دیگر به اپل‌آیدی خود دسترسی نخواهید داشت.

۵- درصورتی که تیک های ارسال تبلیغات روشن بود در صورت عدم تمایل به دریافت این اخبار، آن‌ها را غیرفعال کنید.

۶- متن را در داخل کادر تایپ کنید.

ساخت | اپل‌آیدی

مرحله سوم:

در مرحله ی بعد کد ۶ رقمی به ایمیل شما ارسال خواهد شد. تا اپل اطمینان یابد که شما به ایمیل خود دسترسی دارید.

ساخت | اپل‌آیدی

مرحله چهارم:

در این مرحله شما تمامی اطلاعات وارد شده را ببینید.

ساخت | اپل‌آیدی

مرحله پنجم:

در این مرحله از ساخت اپل‌آیدی به بخش Payment & Shipping رفته و گزینه Edit را انتخاب کنید. سپس در صفحه جدید آدرس خود (که از سایت fakeaddressgenerator دریافت کرده بودید) را وارد کنید.

۱- در قسمت کشور گزینه United State را وراد کنید.

۲- در قسمت نحوه پرداخت گزینه None را انتخاب کنید.

۳- مشخصات فردی خود را وارد کنید.

۴- در این قسمت به سایت fakeaddressgenerator مراجعه و آدرس تصادفی که در اختیار شما قرار داده شده است را در زیر وارد می کنید. بخش apt, suite, bldg را خالی بگذارید.

۵- با انتخاب گزینه copy billing address، تمام اطلاعات بالا در قسمت پایینی نیز تکرار می شود.

۶- اطلاعات وارد شده را Save کنید.

ساخت | اپل‌آیدی

مرحله ششم:

مراحل ساخت اپل‌آیدی شما به پایان رسیده است. در این قسمت بهتر است برای پشتیبانی اکانت خود یک آدرس ایمیل دیگر که به آن دسترسی دارید را در قسمت مشخص شده، وارد کنید تا هنگام بروز مشکل بتوانید درخواست لینک تغییر رمز یا پاسخ سوالات امنیتی را برای اپل ارسال کنید.

ساخت | اپل‌آیدی

در ادامه اپل یک کد ۶ رقمی به ایمیلتان ارسال خواهد کرد. با مراجعه به ایمیل کد را پیدا کرده و در کادر وارد نمایید.

ساخت | اپل‌آیدی

 

منبع: Apple

0/5 ( 0 بازدید )
رای کلی
رای دهید
[Total: 1 Average: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

تماس بگیرید